Soutěž Start-up semestru (15.ročník)

Katedra podnikání v rámci vedlejší specializace Podnikání pořádá pravidelně v květnu a prosinci Soutěž Start-up semestru. Studenti prezentují podnikatelský záměr odborné porotě. Získají tak zpětnou vazbu od investorů, majitelů firem a manažerů. Soutěže se pravidelně účastní studenti předmětu Podnikatelské praktikum. Vítězové soutěže mají možnost získat zajímavé ceny od sponzorů a mohou se ucházet o umístění v podnikatelském inkubátoru xPORT VŠE.

15. ročník Soutěže Start-up semestru vedlejší specializace Podnikání se uskutečnil 12. 5. 2020, vzhledem ke COVID-19 online formou. Soutěže se zúčastnilo devět týmů, ze kterých byly vybrány dva vítězné.

„Při hodnocení nás potěšila vysoká kvalita představených projektů a množství práce, kterou studenti vložili do přípravy. I proto nebylo rozhodování poroty jednoduché. Nakonec jsme se rozhodli vyhlásit dvě první místa. Vítěznými startupy jsou Periolka a Čmelio„, říká Michal Andera z Katedry podnikání.

Je to tým Periolka, který nabízí předplatné dámských hygienických pomůcek z bio bavlny a plánuje vlastní privátní značku. Druhým vítězným projektem je Čmelio, jehož tým se zaměřil na chov čmeláků s pomocí moderních technologií. Na trh vstupují s designovým čmelínem, který se pomocí senzorů stará o pohodlí svých obyvatel.

Oba vítězné týmy získaly od Fakulty podnikohospodářské 10.000 korun na podporu rozjezdu projektu.