Absolvent naší vedlejší specializace získal investici 41 milionů Kč pro svůj start-up

Lukáš Balík spoluzaložil společnost Spaceflow v polovině roku 2016. Od té doby se podařilo společnosti s projekty ve Spojených státech i v Evropě expandovat do 9 zemí. V srpnu 2019 Spaceflow získalo novou investici ve výši 41 milionů korun (1,6 milionů eur). Za novým přílivem prostředků stojí fond Credo Ventures s přispěním startupového inkubátoru UP21 a venture kapitálového fondu Day One Capital.

Firma Spaceflow nabízí aplikaci, ve které mají koncoví uživatelí budov přístup ke službám a vybavení budovy, stejně jako k lidem okolo. Majitelům a správcům budov Spaceflow přináší platformu, kde mohou se všemi lidmi v budově na přímo komunikovat, lépe spravovat svou nabídku služeb, získávat data o jejich využití, a tak pro nájemce neustále zlepšovat prostředí.

“Pronajímatelům pomáháme udržet stávající́ nájemce i přitáhnout nové. Naši klienti také získávají přístup k datům za konkrétní budovy i za celé portfolio. Mnoho investičních rozhodnutí dnes probíhá bez přístupu k datům a do budoucnosti zde vidíme velký potenciál pro změnu,” říká Balík.

Zatímco konkurenční společnosti se zabývají řešeními na míru, která jsou nákladná a trvá i měsíce je do budovy implementovat, Spaceflow klade důraz na snadné spuštění a možnost rychle obsloužit jakkoliv široké portfolio. I díky tomu se používá v kancelářských budovách, v coworkingových centrech i rezidenčních komplexech.

Spaceflow díky nové investici plánuje posílit své působení v USA a Velké Británii a zároveň rozšířit produktový tým, který se bude podílet na dalším rozvoji platformy. UP21 už dříve vložil do společnosti Spaceflow částku převyšující 10 milionů korun. Více..