Studuj Ph.D. na Katedře podnikání

Přijímací řízení právě probíhá!

Zajímá tě byznys a podnikání?

Studuj Ph.D. se zaměřením na podnikání s pravidelným měsíčním stipendiem ve výši 15 000 Kč.

Katedra podnikání hledá do týmu aktivního interního doktoranda/doktorandku, který má chuť se věnovat výzkumu podnikání a jeho výuce.

Prohlédni si aktuálně vypsaná témata disertačních prací nebo se ozvi přímo konkrétním školitelům:

doc. Ing. Miroslav Špaček, Ph.D.

miroslav.spacek@vse.cz

doc. Marko Orel, PhD

marko.orel@vse.cz

Prestižní byznys škola

Fakulta podnikohospodářská (FPH) je jedinou byznys školou v České republice, která získala prestižní akreditaci EQUIS a pravidelně se umisťuje na předních místech v žebříčku Financial Times. Program MBA vyučovaný na FPH navíc získal prestižní akreditaci AMBA.

Zkušení školitelé

Školitelé KPO FPH mají zkušenosti s mezinárodními výzkumnými projekty a publikují v předních časopisech z oblasti obchodu a managementu. Naši školitelé zapojují své doktorandy do svých výzkumných projektů.

Široký výběr výzkumných témat

V rámci svého disertačního výzkumu můžeš pracovat na vlastním tématu (např. rozvinout svoji diplomovou práci), nebo si můžeš vybrat z mnoha témat týkajících se podnikání.Motivace a životní styl u různých typů podnikatelů“ či „Crowdfunding jako zdroj financování podnikání a jeho růstu“ jsou některé z nich. Prohlédni si všechna témata.

Prostředí krásné Prahy

Můžeš žít, pracovat a studovat v hlavním městě České republiky. Praha nabízí spoustu možností kulturního, společenského či sportovního vyžití. Naše univerzita se nachází přímo v centru Prahy, jednu zastávku od Hlavního nádraží.

Odměna formou stipendia

Studium Ph.D. odpovídá přibližně polovičnímu pracovnímu úvazku a je spojeno s odměnou 15 000 Kč (čistého) formou stipendia. VŠE také poskytuje motivovaným studentům dodatečné interní granty pro zpracování disertačních prací v rozmezí 5-8 000 Kč měsíčně, také formou nezdanitelného stipendia. Zároveň máš možnost se zapojit do dalších projektů v rámci fakulty a získat tak další finanční odměny.

Titul Ph.D.

Po úspěšném ukončení studia obdržíš mezinárodně uznávaný titul Ph.D., který ti otevře další pracovní možnosti a podpoří kariérní růst. Ph.D. ti pomůže prohloubit znalosti v oboru, vrhnout se do nového oboru, rozvinout kritické myšlení a zlepšit své komunikační – psané i prezentační dovednosti.

Další výhody Ph.D. studia

Mezinárodní prostředí, a to jak na katedře, tak v rámci školy

Finanční podpora zahraničních výjezdů – konferencí, letních škol a studia v zahraničí

Propojení s firemní sférou skrze partnery katedry, výzkumné partnery a další

Široká nabídka interního vzdělávání

Flexibilní pracovní doba

Co musí splňovat Ph.D. studenti

Dokončené magisterské vzdělání, nejlépe v oblasti managementu, business, společenských věd, nebo např. statistiky

Volných cca 20 hodin týdně, které mohou pravidelně věnovat výzkumu (z toho alespoň 5-10 hodin v rámci běžné pracovní doby). Důrazně nedoporučujeme souběžné studium Ph.D. a plného úvazku.

Výborná znalost českého a anglického jazyka

Samostatnost, odvaha, prezentační dovednosti