Hledáme nového kolegu/kolegyni

Odborného asistenta / odbornou asistentku na Katedru podnikání

Odborný/á asistent/ka na Katedře podnikání bude mít za úkol učit a vést studentské práce na témata spojená s přípravou business plánů pro start-upy, s budováním, řízením a růstem podniků, a s využitím podnikatelského přístupu k pozitivní společenské změně (některé z předmětů katedry naleznete zde). Zároveň je vítáno jeho zapojení se do výzkumných projektů katedry, smluvního výzkumu a consultingu pro praxi.

Díky Vám se studenti naučí, jak založit vlastní podnik, napsat business plán, připravit se na prezentaci plánu investorům. Pozice je vhodná pro všechny, kteří již získali zkušenosti v rámci vlastního úspěšného podnikání (PhD. v tomto případě není požadováno) či mají za sebou rozsáhlejší zkušenost s výzkumem podnikání (PhD. v tomto případě podmínkou) a nyní by tyto zkušenosti rádi předali dál. Podpoříte další generaci podnikatelů v České republice.

Pokud hledáte stabilní prostředí s flexibilní pracovní dobou, které dává prostor pro vlastní nápady a zároveň poskytuje oporu prestižní české univerzity, pak je tato pozice právě pro Vás.

Požadujeme:

• Odborné, praktické a/nebo teoretické znalosti v oblasti podnikání a rozjezdu start-upů
  • Dokončené alespoň magisterské vysokoškolské vzdělání
  • 3 roky praxe a zkušenosti s úspěšným rozvojem start-upu (v roli zakladatele, investora, klíčového člena podnikatelského týmu, apod.) NEBO zkušenosti s kvalitním výzkumem v oblasti podnikání (doložitelné kvalitními publikacemi)
  • Zájem o výuku, ochotu aplikovat pestré výukové techniky, vést konzultace se studenty atd.
  • Zájem o výzkumnou činnost
  • Znalost anglického jazyka na vysoké komunikační úrovni
  • Prezentační dovednosti dostatečné pro výuku
  • Samostatnost, dobré komunikační dovednosti a spolehlivost
  • Předchozí zkušenost s vedením výuky, workshopů, či seminářů je výhodou, není však nutná

Náplň pracovní činnosti:

• Výuka studentů bakalářského a magisterského stupně studia zejména v českém, případně i v anglickém jazyce. Konkrétní předměty, na kterých se budete podílet, záleží na Vaší specializaci a domluvě s vedoucím katedry
  • Vedení bakalářských a magisterských prací na Vámi preferovaná témata
  • Účast na výzkumných projektech
  • Realizace smluvního výzkumu a consultingu pro praxi, možnost vést workshopy a semináře pro exekutivní vzdělávání
  • Spolupráce s ostatními členy katedry a fakulty na různých projektech (Startup VŠE, Absolventský klub, mezinárodní konference IMES, Podnikatelská poradna)

Nabízíme:

• Práci na plný úvazek ve stabilním prostředí vysokého školství
  • Flexibilitu pracovní doby dle aktuálních rozvrhů a projektů
  • Finanční ohodnocení závislé na Vašem aktivním zapojení do různých projektů a aktivit v rámci školy a katedry
  • Přátelské česko-mezinárodní prostředí katedry, fakulty a školy
  • Multi-generační kolektiv – mladí studenti Vás nabijí vlastní energií a nápady, zkušení kolegové Vám dodají patřičný náhled a zkušenosti
  • Mix práce s lidmi (výuka, vedení studentů, konzultace, týmová práce) a vlastní kreativní činnosti (příprava na výuku, vlastní výzkum atd.)
  • Osobní růst v pedagogické a výzkumné činnosti
  • Možnost zahraničních konferencí a stáží
  • Zázemí moderního kampusu v centru Prahy (sportovní a stravovací prostory v rámci kampusu, možnost parkování, školka pro děti zaměstnanců, odborné akce a kurzy, knihovna a odborné zdroje, a mnoho dalšího)
  • Reputaci prestižní evropské business školy – pozice Fakulty podnikohospodářské v rámci žebříčku Financial Times a 23. místo v rámci žebříčku The Economist. FPH má jako jediná business škola v ČR prestižní mezinárodní akreditace EQUIS a AMBA.
  • Kancelář sdílená s 2 – 3 lidmi
  • 8 týdnů dovolené, laptop, penzijní připojištění, výhodné mobilní tarify pro zaměstnance, příspěvky na stravování

V případě zájmu prosíme zašlete Vaše CV a motivační dopis na lukesm@vse.cz nejpozději do 19.11.2021. Těšíme se na spolupráci s Vámi!