Prezentace oceněných studentských inovačních projektů v ČS

V nedávno aktualizovaném předmětu Inovace a podnikání (3PO401) měli studenti v letním semestru 2024 možnost chopit se inovačních témat, které poskytla Česká spořitelna, a.s., hlavní partner naší katedry. Okruhy pro inovace se týkaly např. finančního zdraví malých podniků nebo online vzdělávacího kurzu Akademie podnikání. Celkem devět skupin studentů pracovalo na těchto výzvách a tři z nich byly po prezentaci v sídle ČS oceněny. Díky partnerství mezi Českou spořitelnou, a.s. a Katedrou podnikání FPH, VŠE v Praze bylo vynikajícím týmům uděleno mimořádné stipendium.

Product Owner Akademie podnikání České spořitelny, a.s. pan Daniel Adam vyzdvihl nápady studentů i vysokou úroveň jejich prezentace:

„Spolupráce se studenty má ve Spořce dlouhou tradici, proto jsem rád, že jsme je mohli zapojit a nechat je vypracovat několik inovativních nápadů. Jejich zamyšlení nad Finančním zdravím podnikatelů a nad projektem Akademie podnikání pro nás bylo zajímavým pohledem z jiné strany. Prezentace studentů byly na velmi vysoké úrovni v obsahu i formě a přinesly nám řadu nápadů k zamyšlení a třeba i budoucí realizaci. Chtěl bych všem zapojeným studentům moc poděkovat za jejich čas a úsilí.“

Daniel Adam
Product Owner Akademie podnikání
Česká spořitelna, a.s.

Oceněné týmy představili projekty navrhující:

• Aplikaci pro monitorování finančního zdraví malých podniků
    (Hynek Pacák, Dita Novotná,  Adam Havlíček, Tomáš Soukal, Ondřej Kaplan)
  • Mentoringový program pro online kurz Podnikatelská akademie
    (Šárka Bičíková, Samuel Doksanský,  Karolína Fořtová, Eliška Hajíčková)
  • Vylepšení akademie podnikání v podobě vstupního kvízy pro personalizaci obsahu
    (Lukáš Bernášek, Ján Daubner,  Zuzana Dostalová, Anna Nguyenová)

Koncepce předmětu propojuje tradičně vyučovaný management inovací s nejnovějším výzkumem řízení explorativních projektů. Přítomnost zástupce společnosti, který se třídou sdílí reálné problémy, nám umožnila zasadit téma do praxe, což výrazně zlepšilo zkušenosti studentů i učitelského týmu.

Děkujeme všem zúčastněným za skvělou spolupráci a těšíme se na nové studenty v dalším semestru!

Michal Hron a Miroslav Špaček za Katedru podnikání

linkedin zpráva