Významná podnikatelská asociace a Katedra podnikání VŠE uzavřely memorandum o spolupráci

Katedra podnikání Vysoké školy ekonomické v Praze uzavřela partnerství s Asociací malého a středního podnikání. Máme radost, že navazujeme partnerství s asociací, která již 20 let hájí zájmy podnikatelů všech velikostí. Spojení významné asociace a úspěšné byznys školy umožní studentům účastnit se praktických stáží a věnovat absolventské práce aktuálním podnikatelským tématům. Současně partnerství umožní zástupcům katedry sdílet výsledky výzkumů a doporučení přímo se zástupci nejsilnější podnikatelské asociace.

AMSP

Propojení Asociace malého a středního podnikání s akademickou sférou je logický krok, který přispěje k rozvoji českého podnikatelského prostředí. Asociace se již 20 let věnuje podpoře podnikatelů a ovlivňuje fungování podnikatelského prostředí. Pravidelně realizuje výzkumy, které sledují názory podnikatelů na rozličná témata. Asociace má významný hlas při přípravě podnikatelsky zaměřené legislativy.

Katedra podnikání

Katedra podnikání se věnuje výuce podnikání v rámci vedlejší specializace Podnikání dostupné studentům napříč fakultami Vysoké školy ekonomické v Praze. Studenty podporuje v podnikatelských aktivitách i mimo povinné předměty, třeba v soutěži Startup VŠE. Pracovníci katedry realizují studie zaměřené na podnikatelskou aktivitu u nás i v zahraničí.

Partnerství s významnou vzdělávací institucí přinese Asociaci pohled nastupující podnikatelské generace a možnost zapojení studentů přímo do práce asociace. Katedře podnikání pomůže partnerství s rozvojem dialogu s českým podnikatelským prostředím.

Michal Andera

Odborný asistent zodpovědný za vztahy s praxí