Titul Startup VŠE získal projekt HIIT Soccer Lukase Pivarníka

HIIT Soccer směřuje svoji aplikaci na americký trh. Trenérům a hráčům pomáhá s tréninkem mimo hřiště. Aplikace nabízí bohatý obsah tréninkových videí. Hráči plní tréninky podle zadání svého trenéra. Ten následně vyhodnocuje analytické informace, které mu HIIT Soccer poskytuje. Lukas Pivarník je studentem programu CEMS Fakulty podnikohospodářské VŠE.

Tři otázky pro Lukase Pivarníka z vítězného projektu

1. Proč jste se do Startup VŠE přihlásil?

Jeden z mých předmětu tento semestr byl Entrepreneurship and New Business Venturing vedený profesory Martinem Lukešem a Michalem Anderou, kde jsem měl možnost spojit školní předmět se svým startupem, na kterém pracuji již delší dobu. Po úspěšné finální prezentaci v rámci předmětu jsem dostal možnost zúčastnit se finále Startup VŠE a taková nabídka se samozřejmě neodmítá.

1. Co pro Vás vítězství znamená?

Jsem velmi šťastný, že se nám povedlo prosadit se v silné konkurenci. Je velmi povzbuzující slyšet od investorů, že nápadu věří a vidí v něm potenciál. Dostalo se mi také spoustu pěkných slov od ostatních soutěžících. Získání finanční podpory nám pomůže při snaze ověřit si, jak jsou zákazníci ochotni zaplatit za naše řešení. To je zároveň také naší největší současnou výzvou, získat první platící zákazníky.

1. Jak využijete získanou podporu?

Část podpory půjde na právní záležitosti. Většina pak bude využita na získání více zákazníků, kteří si vyzkouší naše řešení a snad se stanou i platícími zákazníky. Tím, že dělá člověk všechno digitálně, kancelářské vybavení na zvýšení produktivity se zaručeně bude hodit.

Na druhém místě se umístil tým Nagano zakladatelů Antonína Valáška a Davida Šimka. Tým Nagano pracuje na aplikaci, která pomáhá hokejovým klubům lépe se propojit s fanoušky, sbírat marketingová data a efektivně podpořit prodej vstupenek i merchandisingu. Tým Nagano využívá podpory a prostorů akcelerátoru xPORT VŠE.

Třetí místo obsadila Brooke Billingsley s projektem The Village. V Americe se říká, že potřebujete vesnici, abyste vychovali dítě. Aplikace The Village sjednocuje dostupnou podporu nastávajícím maminkám a tatínkům a pomáhá s budováním lokálních rodičovských komunit.

Všem zúčastněným děkujeme a výhercům gratulujeme. Věříme, že vše půjde, jak má a svět bude zase o pár úspěšných startupů bohatší.

Organizační tým Startup Semestru VŠE už pracuje na přípravě soutěže pro letní semestr 2023. Pro aktuální informace sledujte stránku startup.vse.cz.

Soutěž pořádá Katedra podnikání Fakulty podnikohospodářské, podnikatelský akcelerátor xPORT VŠE a Eventové centrum VŠE.

TZ Startup VŠE_ZS_2022