Rozhovor s Filipem Mikschikem (StartupJobs.cz)

Filip Mikschik je dnes prototypem úspěšného člověka. Povedlo se mu z nuly vybudovat prosperující a v oboru uznávanou firmu StartupJobs.cz, se svojí manželkou je už přes 12 let a vychovávají spolu 2 děti. Jeho život ale vždy tak růžový nebyl.
Na škole byl Filip outsider. Měl problém mluvit s lidmi a dostat se do kolektivu. Přesto se postupem času vypracoval a StartupJobs.cz například představil na podiu vyprodané Lucerny. Ani dnes ale není neomylný. Před časem se například pokusil rozjet projekt Hiri.cz, ale zradil svoji vnitřní intuici a projekt skončil neúspěchem.
Rozhovor najdete v podcastu o podnikání na Mladypodnikatel.cz, kde se dozvíte vše od jeho mládí po neúspěch Hiri.cz a způsob, jakým se dnes firma, která vyrostla díky situaci na trhu práce, připravuje na možnou finanční krizi. Můžete se také podívat na dřívější rozhovor s Filipem: Jak vznikl portál StartupJobs.cz?

S Filipem se můžete setkat také osobně na VŠE, a to ve středu 25.3.2020 v RB 211 od 18:00 hodin na přednášce Sedm let se startupy.
Od roku 2012 se aktivně pohybuji na startupové scéně a za tu dobu jsme se StartupJobs.cz do více než tisícovky startupů přivedli přes 15.000 lidí a postavili firmu o 20 lidech. Podělím se s vámi o sedm příběhů od vzniku projektu ještě z lavic VŠE, přes investici a růst následovaný naším největším fuckupem, který nás skoro položil. Restartem firmy a opětovným růstem, tentokrát i do zahraničí. Podíváme se i na to, jak se za tu dobu posunul startupový trh a jak vlastně vypadá.