Soutěž Startup VŠE

Katedra podnikání v rámci vedlejší specializace Podnikání – startupy a inovace pořádá každoročně Soutěž Startup VŠE. Studenti mají možnost prezentovat svůj podnikatelský záměr a získat tak zpětnou vazbu od odborné poroty, sestavené výhradně manažery či přímo majiteli úspěšných českých firem. Soutěže se pravidelně účastní studenti předmětu Podnikatelské praktikum. Vítězové soutěže mají možnost získat zajímavé ceny od sponzorů a mohou se ucházet o umístění v podnikatelském inkubátoru v rámci xPORTu VŠE.

Aktuálně:

Nejbližší event je Startup night – meziuniverzitní networking. Jeho cílem je propojit talenty z univerzit a pomoci vzniku nových startupových, spin-off i transferových týmů, srdečně Vás zveme:

Neváhejte, kapacita je omezená:
https://goout.net/cs/startup-night-2024/szxuubx/

 

  1. ročník Soutěže Startup VŠE vedlejší specializace Podnikání – startupy a inovace proběhl ve středu 6.3. 2024. Do finále soutěže Startup VŠE postoupilo 5 projektů z celkem 22 projektů, které se letos přihlásily.

Startupem VŠE se stalo Siberlogy.

Soutěž Startup VŠE vyhrál projekt Siberlogy, který na trh přichází se záměrem nabídnout ortopedům a jejich pacientům na míru vyráběné ortopedické vložky, a to díky 3D tisku. „Ortopedům ušetříme čas, pomůžeme jim v jejich práci a ještě jim nabídneme větší provizi,“ vysvětlil Zdeněk Tejkl, student a tvůrce projektu, který je nyní ve fázi vylepšování a testování již použitelných prototypů. Stipendium ve výši sto tisíc korun využije na zakoupení 3D skeneru či další 3D tiskárny.

Kromě Siberlogy byl oceněn také projekt Pracujvezdravotnictvi.cz. Jde o pracovní portál určený výhradně pro studenty a profesionály z lékařských a zdravotnických oborů. Také si odnáší sto tisíc korun, které mu věnovali Marek Vašíček a Otakar Šuffner ze společnosti FTMO. „Podařilo se nám podepsat smlouvu s 17 nemocnicemi nejen v Česku a na Slovensku, ale i ve Švýcarsku a Německu. Tento měsíc budeme onboardovat další tři nemocnice,“ přibližují zakladatelé Simon Senčar a Aiman Al Masani.

Děkujeme našemu generálnímu partnerovi FTMO za podporu soutěže.

Bezplatné právní poradenství poskytuje finalistům soutěže kancelář Strnad Legal.

  1. ročník Soutěže Startup VŠE vedlejší specializace Podnikání – startupy a inovace se uskutečnil 10.5. 2023.

Ve středu 10.5. 2023 proběhla soutěž Startup VŠE organizovaná naší katedrou a podnikatelským akcelerátorem xPORT VŠE. Prezentace se odehrály přímo na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze v rámci Startup Festivalu. Do finále bylo z přihlášek vybráno pět týmů z celé VŠE. Studentské týmy soutěžily o stipendium ve výši 50 000 na podporu inovativního podnikání, technologickou podporu od Lenovo ThinkPad a prostředky na ověření nápadu od START IT ČSOB. Bezplatné právní poradenství poskytuje finalistům soutěže kancelář Strnad Legal.

TZ Startup VŠE_LS_2023

  1. ročník Soutěže Startup VŠE vedlejší specializace Podnikání – startupy a inovace se uskutečnil 13.12.2022.

Projekt HIIT Soccer Lucase Pivarníka získal titul Startup VŠE prosinec 2022

  1. ročník Soutěže Startup VŠE vedlejší specializace Podnikání – startupy a inovace se uskutečnil 10.5.2022.

Projekt Paterno získal titul Startup VŠE květen 2022