Filip Mayer

Filip Mayer

Zakladatel Kavárny dobrodruha & Kangelo Capital

Podnikat jsem začal už v 19 na vysoké škole. Postupně jsem se hledal, ale už ve 24 letech jsem prodal první společnost, která se zaměřovala na tvorbu brandu pro školy. Shodou okolností se tak stalo při studiu vedlejší specializace Podnikání. Mezitím jsem stihl během studia procestovat 65 států světa, projet karavanem celou Evropu, žít v USA nebo založit blog Deník dobrodruha, díky němuž si o mém životě můžete něco přečíst i ve Forbesu.

Deník dobrodruha a příběhy na cestách mně otevřeli oblast, kterou miluji. Cestování. A při svých cestách jsem se rozhodl, že budu dělat to, co miluji a propojím to dohromady, konkrétně jde o cestování a podnikání. Následně jsem založil první cestovatelskou kavárnu v Praze, Kavárnu dobrodruha, která se nachází po cestě na VŠE a je místem pro cestovatele. Kavárna vychází z konceptu „kavárna-akce-ubytování.

Na základě těchto projektů jsem se rozhodl se svými společníky založit kapitálovou investiční společnosti Kangelo Capital. Cílem společnosti je změnit & inovovat travel trh ve světě. Už na tom silně pracujeme.

Můj osobní cestovatelský cíl je podívat se do vesmíru.

Vedlejší specializace mně přinesla opravdu silná přátelství a myslím si, že to bylo tím nejlepším, co Vysoká škola ekonomická dokázala nabídnout. Předměty jsou smysluplně stavěny, studenti mají dostatečnou možnost se rozvíjet a zapojit se aktivitou. Navíc jsem podporovatelem praxe a praktické výuky na škole, protože jsem se nikdy nezaměřoval prioritně na studium, ale na podnikání. Proto si myslím, že kombinovat teoretické znalosti s praxí je správným přístupem – připraví na život!

Reference:
https://www.forbes.cz/dobrodruh-mayer/
https://www.forbes.cz/51-zemi-za-tri-mesice-co-jsem-naucil-behem-roadtripu-napric-evropou/
http://www.businessanimals.cz/ba/clanky/dobrodruh-filip-mayer/
https://soundcloud.com/karierkocz/filip-majer